Beebiootus ja füüsilise aktiivsuse positiivne mõju!
Rasedus on tavaliselt üks ilusaimaid aegu naise elus. Samas esitab see naisele palju nõudmisi – seda nii füüsilisel, vaimselt kui ka emotsionaalselt. Üks moodus nende muutustega toimetuleku lihtsustamiseks on regulaarne kehaline aktiivsus.
Iga naise raseduskogemus on erinev, kuid siiski paljud naised tunnevad, et raseduse ajal võimeldes on neil tursed ja lihaskrambid vähenenud, kaalutõus kindlamalt kontrolli all ja väsimus, iiveldus ning seljavalu väiksemad. Samuti on leitud, et rasedusaegne kehaline aktiivsus vähendab riski rasedusaegse diabeedi ja depressiooni tekkeks. Lisaks on teada, et lüheneda võib ka sünnituse kestus ja sünnitusjärgse taastumise pikkus. Mida paremas kehalises vormis oled raseduse ajal ja enne sünnitust, seda kiirem on ka sünnitusjärgne taastumine. Tulenevalt soovitame erilist tähelepanu pöörata vaaganpõhjalihaste füsioteraapiale. Õigesti treenides annab kehaline aktiivsus ka hea enesetunde. Võimlemine tekitab heaolutunnet, vähendab stressi ning tõstab tuju.
Kindlasti on väga oluline, et teaksid, millised treeningvormid Sulle raseduse ajal sobivad ja milliseid pigem vältida. Samuti on väga oluline ära tunda ohumärgid, mis viitavad sellele, et treening tuleks katkestada. Seega enne, kui alustate rasedusaegse võimlemisega, konsulteerida oma arsti, ämmaemanda või füsioterapeudiga.
Spetsiaalseid harjutusi raseduse vältel ja taastumisperioodil oskab soovitada meie füsioterapeut Monika Mets.
Küsimuste korral võta ühendust FysioPai füsioterapeutidega, kes osutavad kodust füsioteraapia teenust beebidele ja väikelastele.
Eliia Laats ja Monika Mets
FysioPai füsioterapeudid